NLP – Neuro-lingvistické programování


NLP – Neuro-lingvistické programování je modelem interpersonální komunikace a alternativním přístupem k psychoterapii. Je založeno na studii jazyka, komunikace a změn osobnosti.

Neuro-lingvistické programování je souborem technik, axiomů a názorů, které se používají zejména jako přístup k osobnímu rozvoji. Je založeno na myšlence, že mysl, tělo a jazyk spolu komunikují a vytvářejí vnímání světa každého člověka a že tyto představy spolu s chováním mohou být změněny použitím různých technik.

NLP – Neuro-lingvistické programování bylo založeno Richardem Bandlerem a lingvistou Johnem Grinderem v 70. letech 20. století. Zakladatelé se snažili o pragmatický přístup k modelování tří úspěšných psychoterapeutů – Virginie Satir, Miltona H. Ericksona a Fritze Perlse. Cílem bylo zjistit, proč byly tyto tři osobnosti úspěšnější než jejich kolegové. Teoretické základy jsou postaveny na pracích, které se týkají těchto tří zkoumaných osobností a disciplinách zkoumajících jazyk a mysl, včetně psychologie, lingvistiky a kognitivní teorie.

Při práci v NLP dochází k odhalení a popsání nefunkčních či destruktivních strategií našeho jednání, myšlení, cítění a nalezení jejich motivací a skrytých souvislostí a významů, takže jim lze přirozeně a nenásilně přiřadit místo, kterém jim v našem životě skutečně patří (pokud tam vůbec patří, protože některé programy a přesvědčení naopak patří jen do života našich předků a pro nás už mohou působit jen destruktivně a omezují nás), a následně pak nalézt či vytvořit nové obrazy, nové řídící programy v naši mysli a duši, kterou jsou funkční, bezpečnější, efektivnější, přátelštější k našim skutečným potřebám, k našemu zdraví a životu vůbec. Toto přeprogramování probíhá na úrovni naší mysli se zapojením všech našich smyslů (cítění, zrak, sluch, hmat, čich) pomocí vědomé komunikace a vizualizace a vědomého používání jazyka, což současně vyvolává potřebné neurochemické změny i v našem mozku, vytváří nová nervová spojení, propojení v něm …. odtud tedy NLP – neurolingvistické programování, která jsou potřebná pro uvedení a ukotvení změn do reálného života. Dnes víme, že ke stejným neurochemickým procesům v mozku, jako při prožívání reálné konkrétní situace, dochází rovněž při virtuální aktivitě mozku, při „pouhé“ myšlenkové aktivitě, při představách-vizualizacích a pod. Záleží tedy na nás, jak s touto informaci naložíme – jak dalece se necháme zneužívat současným okolím a budeme si vytvářet virtuální realitu podle něj a cizích potřeb a cílů, jak moc budeme žít ve virtuální realitě historie našich předků, a nebo jak si budeme vytvářet novou realitu podle vlastních přítomných potřeb s vlastníma nohama na zemi.


Novinky

Finclub Přírodní Doplňky

Finclub Přírodní Doplňky - Opava

Včasná a cílená péče o vaše zdraví, abyste byli plni energie a mohli si užít každý den. Účinnost těchto silných extraktů je podložena mnoha vědeckými a klinickými studiemi světových vědeckých pracovišť a univerzit, jsou v excelentní kvalitě, doložené nejvyššími certifikáty a oceněními. Doplňky mají vyváženou recepturu s obsahem vitamínů, minerálů, stopových prvků a ostatních substancí. Hlavní účinná látka je vždy více než 98% přírodního původu.

  • Přípravky jsou výborně vstřebatelné, pomáhají organismu zbavovat se nežádoucích chemických látek
  • Reprezentují nejnovější znalosti v oblastech výzkumu a vývoje
  • Výrobní proces splňuje přísné normy Good Manufacturing Practice (GMP - praxe dobré výroby)
  • Rostliny pocházejí jen z ekologicky čistých oblastí, jsou pěstovány bez použití chemických látek, jsou dodržovány zásady Good Agricultural Practice (GAP - praxe dobrého zemědělství)
  • A co je nejdůležitější? To, že pomáhají!
 
Plazmový Generátor RPZ 14

Plazmový Generátor RPZ 14 - Opava

V našem centru v Opavě provozujeme Plazmový Generátor RPZ 14 k harmonizování organismu, likvidaci patogenů, agresívním kmenům bakterií, plísní a virů. Plazmový Generátor proniká i do dutých orgánů a cíleně likviduje druh mikroorganizmu, který mu je naprogramovaný.

 
Oberon Titanium 1.3M

Oberon Titanium 1.3M Diagnostický a Harmonizační Systém

Revoluční diagnostický a harmonizační přístroj Oberon Titanium 1.3M - určí přesný, funkční stav lidského těla, přítomnost patogenů v organismu - viry, plísně, bakterie a stanoví tak jeho správnou diagnózu. Oberon je velmi citlivý přístroj, který na základě biorezonance dokáže upozornit na disharmonii v organizmu na základě poruchy energie a určit tak nemoc několik měsíců dopředu.

 
Kondiční Orgánový Skener

Kondiční Orgánový Skener - Opava

Možnost zjištění podrobného funkčního stavu organismu - nedostatek stopových prvků a vitamínů, aminokyselin, koenzymů - stav opěrné soustavy, očí, mozku, gastrointestinální funkce, funkce jater, žlučníku, slinivky, ledvin, plic, gynekologie, menstruační cyklus, kůže, endokrinní systém, imunitní systém, - revmatické choroby, minerální hustota kostí, index růstu kostí - krevní cukry a tuky - základní fyzický stav - toxiny, těžké kovy, alergeny - obezita, přehled složení těla (svaly, voda, tuky..)

 
Ionizovana Voda Opava

Výroba Ionizované "Živé" a "Mrtvé" Vody - Opava

pro podporu dobrého fungování organismu a redukci jeho překyselení.

 

Finclub Přírodní Doplňky

  • Přípravky jsou výborně vstřebatelné, pomáhají organismu zbavovat se nežádoucích chemických látek
  • Reprezentují nejnovější znalosti v oblastech výzkumu a vývoje
  • Výrobní proces splňuje přísné normy Good Manufacturing Practice (GMP - praxe dobré výroby)
  • Rostliny pocházejí jen z ekologicky čistých oblastí, jsou pěstovány bez použití chemických látek, jsou dodržovány zásady Good Agricultural Practice (GAP - praxe dobrého zemědělství)
  • A co je nejdůležitější? To, že pomáhají!

Kde nás najdete

Sady Svobody 4
Budova Kooperativy, vchod ze dvora
1.ní patro ( Finclub )
746 01 Opava

T: 603 100 430
E: klocek.stefan@seznam.cz